Warning: Use of undefined constant minor - assumed 'minor' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/6/0/605a1957-8c18-4c9b-bec4-45d8bcc310e7/tyger.sk/sub/novy/wp-config.php on line 7
Outdoor recenzia: (Ne)bežecký batoh Crivit

Outdoor recenzia: (Ne)bežecký batoh Crivit

batoh Crivit na beh
batoh Crivit na beh

Pred nejakým časom mali v Lidli “bežecký týždeň”, v rámci ktorého sa dali za veľmi rozumné ceny nakúpiť rôznorodé bežecké potreby značky Crivit – tričká, tielka, kraťasy, ponožky, fúkerky, mikiny … Samozrejme sme tam s Katkou hneď v pondelok ráno nabehli (dokonca som si kvôli tomu bral voľno v práci :D). Do oka nám okrem oblečenia padli aj batohy Crivit označené ako bežecké. Stáli tuším 9,99 alebo 14,99 eur, takže cena naozaj zanedbateľná oproti zvučným značkám ako Salomon či Inov-8 – rozhodli sme sa ich kúpiť a vyskúšať. Môj bol čierny, Katka dostala žlto-zelený.

Čo si s nami batohy Crivit vytrpeli?

Používali sme ich na behy pomerne často, na kratšie trasy v nich obyčajne jeden z nás niesol zrkadlovku na fotenie, na tie dlhšie sa tam pohodlne okrem foťáku zmestili aj veci na prezlečenie, nejaké to jedlo či voda navyše.

Kvalita spracovania

Batohy Crivit boli počas používania celkom praktické a obľúbili sme si ich. Tu sa však dostávame ku kameňu úrazu – boli. Prečo ten minulý čas? Pretože kvalita ich spracovania nie je bohvieaká, aj keď na prvý pohľad vyzerá všetko v poriadku. Zásadným nedostatkom je mechanická pevnosť materiálu zvršku vo švoch. Tkanina je síce mimo švov odolná, ale v miestach prešitia sa pri zaťažení rýchlo pára/uvoľňuje nite. Najprv mi povolili vrchné švy, keď bol batoh Crivit plný oblečenia. Toto som sa ešte pokúšal zachrániť pomocou sekundového lepidla, ihly a nite. Ako-tak sa to podarilo a pokúsil som sa ešte preventívne spevniť lepidlom aj švy na spodku. Batoh Crivit som potom ešte používal. Poslednú ranu mu však zasadilo, keď som tam mal asi litrovú fľašu s vodou a tá za behu jednoducho vypadla. Príčina? Rozpáraná látka v spodnom šve. Takže ten môj šiel na odpis, Katkin ešte drží, ale len vďaka poučeniu z môjho – tento už nakladáme vecami len veľmi zľahka. S ostatnými časťami batohu Crivit ako výstelka chrbta, popruhy či zipsy problémy neboli.

Na detailoch je poznať nižsšiu kvalitu spracovania
Na detailoch je poznať nižsšiu kvalitu spracovania
Povolené švy na vrchu batoha, ktoré som ešte zachránil pomocou ihly, nite a sekundového lepidla
Povolené švy na vrchu batoha, ktoré som ešte zachránil pomocou ihly, nite a sekundového lepidla
Rozpadnutý spodok batoha, už mimo možnosť záchrany - pekne je vidno páranie tkaniny
Rozpadnutý spodok batoha, už mimo možnosť záchrany – pekne je vidno páranie tkaniny
Pri zaťažení švu vidno, že je dosť nekvalitný
Pri zaťažení švu vidno, že je dosť nekvalitný

Komfort nosenia

Tak teraz po vytknutí hlavného nedostatku môžeme prejsť k tým dobrým veciam, pretože je ich dosť. Mne osobne batoh Crivit sedel na chrbte dobre, rozsah nastavenia popruhov je dostatočný na kvalitné upnutie. Batoh Crivit má aj hrudné upínanie a bedrový (či skôr pupkový) popruh. Katke sa ramenné popruhy nedali úplne dotiahnuť, preto som ich prešíval a teraz už je to v pohode. Batoh Crivit je veľmi ľahký a keď je naložený len oblečením a drobnosťami, tak ho skoro ani necítiť na chrbte. Vytkol by som akurát materiál hrudného a pupkového popruhu, ktorý má akoby trošku ostré hrany a jemne zatrháva/žmolkuje niektoré tričká. Ak mala Katka počas behu na sebe len tielko, zvykol ju batoh Crivit zozadu na krku a pleciach trochu škrabať – ale pri tričku s rukávmi a vyšším golierom to nerobil, v zime pri dvoch vrstvách oblečenia úplne bez problémov.

S chrbtovou častou problémy neboli
S chrbtovou častou problémy neboli
Hrudný a bedrový popruh
Hrudný a bedrový popruh
Skrátený popruh na Katkinom batohu
Skrátený popruh na Katkinom batohu
Jemne pozadrapované tričko - spôsobené hrudným popruhom
Jemne pozadrapované tričko – spôsobené hrudným popruhom

Objem a vrecká

Batohy sú prispôsobené na používanie hydrovaku – to však nemáme vyskúšané, lebo sme takýto vynález vtedy nemali k dispozícii. Do hlavného priestoru sa zmestí dostatok oblečenia, maloobjemové jedlo (tyčinky, hrozienka, ďatle či gely) a prípadne jedna alebo dve pollitrovky s vodou. Ako som už spomínal, nie je problém odniesť aj zrkadlovku s väčším objektívom. Z vonku je prístupné ešte malé vrecko na veci, ktoré treba mať po ruke.

Vnútri je priehradka na hydrovak ...
Vnútri je priehradka na hydrovak …
... a v popruhoch otvory na jeho hadičku
… a v popruhoch otvory na jeho hadičku
Vonkajšie vrecko ...
Vonkajšie vrecko …
... a pre lepšiu predstavu veľkosti
… a pre lepšiu predstavu veľkosti

Celkový verdikt

Pomerom kvality a ceny sa jedná o dobrú investíciu, ALE určite by som tento batoh Crivit neodporúčal používať tým, ktorí to s behaním myslia seriózne a denne drtia kilometre. Skôr je vhodný na ľahšiu turistiku, keď potrebujete zobrať so sebou len pár vecí. Výborný je na bicykel. Jednoducho aktivity, pri ktorých neskáče hore-dole desaťtisíc krát za sebou a na druhý deň zas – tým pádom švy majú šancu vydržať. Takže ak ste len rekreačný turista či menej náročný cyklista, určite si ho/jemu podobné v Lidli vystriehnite. Ultrabežci, horskí kamzíci, bajkeri bez pudu sebazáchovy a podobná bujač – ruky preč.

Petrík

Ak vás zaujalo niečo ďalšie z dieľne Crivit tak viac sa dozviete v článku nižšie

recenzia Crivit mikina